Trzy razy Armand Duplantis bił w tym roku rekord świata – ten ostatni raz miał miejsce niespełna trzy tygodnie temu w Chorzowie. I ów rekord do dziś wynosił 6.26 m. Tak zapewne pozostanie do sezonu halowego, bo jeśli ktoś miał go poprawić, to właśnie genialny Szwed – w finale Diamentowej Ligi w Brukseli. Nie dał rady, „przegrał” nie tyle z formą, co z pogodą i zimnem. Bo forma wciąż jest wyśmienita – „Mondo” pięknie skoczył wcześniej 6.11 m, a to nowy rekord zawodów w stolicy Belgii. Wyżej już nie spróbował.
Tytuł oraz fragment artykułu pochodzą z serwisu sport.interia.pl
Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem:
https://sport.interia.pl/lekkoatletyka/news-armand-duplantis-z-kolejnym-rekordem-wyjasnila-sie-kwestia-t,nId,7780771
Zachęcamy do przeczytania całości
