Jak często czyścić komin przy ogrzewaniu gazowym?

0
5360
Jak często czyścić komin przy ogrzewaniu gazowym?

Komin pełni rolę rury wydechowej dla naszego silnika ciepła w domu. Chcąc zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo musimy wiedzieć jak często musimy wykonać czyszczenie komina.

Czysty komin to bezpieczny dom

Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców należy o komin należycie dbać. Wydawać by się mogło, że to tylko pusta „rura” gdzie dym (spaliny) muszą się przedostać na wolne powietrze. Jest to prawda natomiast trzeba zwrócić uwagę, że z czasem w tej przestrzeni osadza się sadza. Nagromadzona sadza może ulec zapłonowi. Takie zdarzenia prowadzą do pożaru a nawet do rozsadzenia komina pod wpływam eksplozji nagromadzonego osadu.

Przy ogrzewaniu gazowym zgodnie z prawem należy czyścić komin 2 razy w roku. Zwróćmy uwagę, że jeżeli wymieniamy stary piec zasilany paliwem stałym to komin może być znacznie bardziej zabrudzony. Paliwa stałe pozostawiają dużo więcej sadzy w kominie. Warto przy takiej wymianie sprawdzić i wyczyścić przewód kominowy. Nie bez powodu ustawodawca nakazuje czyszczenie kominów z pieców zasilanych paliwem stałym aż 4 razy w roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here