Dlaczego majtki menstruacyjne to najlepsze rozwiązanie w trakcie okresu?

0
289
Dlaczegio majtki menstruacyjne to najlepsze rozwiązanie w trakcie okresu?

Masz dość tradycyjnych tamponów i podpasek? Kubeczki menstruacyjne też nie są dla Ciebie? Może warto w takiej sytuacji wziąć pod uwagę majtki menstruacyjne? Przekonaj się, dlaczego warto i jakie są ich zalety!

Przede wszystkim są ekologiczne! Kobieta przez całe swoje życie zużywa środki higieniczne takie jak tampony i podpaski w ilościach od  8 do 17 tys. sztuk. Są one produkowane z bawełny, której uprawa przyczynia się do zanieczyszczeń wód i niszczenia ekosystemów. Dodatkowo nie podlegają one w większości recyklingowi. Bielizna menstruacyjna zdecydowanie tu wygrywa. Ne wymieniasz jej co miesiąc, jest więc przyjazna dla naszej planety.

Kolejną zaletą jest fakt, że majtki menstruacyjne nie uczulają. W odróżnieniu od tamponów i podpasek nie wywołują one alergii ani infekcji miejsc intymnych. Dodatkowo panie, które ich używają nie skarżą się na takie symptomy jak pieczenie, swędzenie, podrażnienie oraz upławy. Alergie mogą powodować zawarte w tamponach i podpaskach substancje zapachowe i barwniki. Dodatkowo infekcje intymne mogą wynikać niekiedy z nieprawidłowego stosowania ich. W przypadku majtek menstruacyjnych takie ryzyko jest znikome. Posiadają one certyfikat który znajdziesz również m.in. a ubrankach dziecięcych czy dziecięcej pościeli.

Co ciekawe bielizna menstruacyjna sprawdzi się również nie tylko podczas okresu. Możesz ją nosić także jeśli:

  •  zmagasz się z problemami z nietrzymaniem moczu lub upławami,
  •  po seksie,
  •  w czasie połogu,
  •  podczas uprawiania sportu.

Dodatkowo bielizna ta bardzo dobrze oddycha, zatem nic nie stoi przeszkodzie by nosić ją na co dzień. Majtki nie wydzielają też nieprzyjemnego zapachu, ponieważ wyposażone są w specjalny wkład antybakteryjny.

Jak wiadomo konieczność częstego wymieniania podpasek i tamponów bywa niekiedy kłopotliwa, zwłaszcza jeśli jesteśmy przykładowo w podróży. Tu z pomocą przychodzi kolejny wielki atut majtek menstruacyjnych. Jedną parę możesz bowiem nosić nawet do 12 godzin!  Następnie wystarczy wyprać je w pralce i wysuszysz tak jak inną bieliznę.

Jeśli obawiasz się, że majtki przeciekają to szybko rozwiewamy Twoje wątpliwości. Przede wszystkim są one niezwykle chłonne. Jedna para wchłania tyle krwi, co ok. 4 tampony. Dodatkowo w każdy model wszyte są 3 warstwy bardzo cienkiej i wyjątkowo chłonnej flizeliny oraz specjalna warstwa plamoodporna.

Dla fanek oszczędzania przemówi pewnie fakt, że majtki menstruacyjne przeliczając koszty roczne są tańsze od podpasek i tamponów. W momencie kiedy na tradycyjne środki higieniczne musisz wydawać kilkadziesiąt złotych miesięcznie, to na bieliznę wydasz nieco więcej, jednak warto pamiętać, że jest to inwestycja na długi czas, ponieważ zachowują one swoje właściwości chłonne przez ok. 2 lata.

Bielizna menstruacyjna jest dodatkowo elastyczna i uszyta w taki sposób, żeby zapewnić Ci maksymalny komfort użytkowania. Jeśli jest odpowiednio dopasowana, możesz być też pewna, że jej po prostu nie czuć. Dopasuje się ona do każdego rodzaju sylwetki i świetnie leży pod ubraniem, nawet tym opiętym.

 

Sprawdź oferte Wimin – marki tworzącej produkty z myslą o kobietach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here