Gdańsk – noclegi i atrakcje na szalony city break

0
927
Gdańsk, noclegi w zimie – widok na Długie Pobrzeże pod śniegiem

Historyczna, zapierająca dech w piersiach zabudowa, bliskość morza, liczne marynistyczne atrakcje, wygodne noclegi – Gdańsk ma do zaoferowania naprawdę wiele. Warto wybrać się tu nawet na weekendowy city break, by nacieszyć się piękną architekturą i z bliska zobaczyć takie obiekty jak słynny Żuraw czy fontanna Neptuna. Przedstawiamy najważniejsze atrakcje, które dasz radę zobaczyć, jeśli zdecydujesz się na apartament w sercu Gdańska!

Gdańsk to doskonałe miasto na weekendowy city break! Większość atrakcji znajduje się na terenie lub w bezpośrednim sąsiedztwie Starego i Głównego Miasta. Jeśli postawisz na noclegi Gdańsk Stare Miasto, wówczas wszystkie najważniejsze punkty do zwiedzenia będziesz mieć niemal w zasięgu ręki. Sprawdź zatem Gdańsk noclegi i poznaj lepiej jedno z najpiękniejszych miast w Polsce!

Apartamenty Gdańsk centrum – jakie atrakcje zobaczyć w dwa dni?

Jeśli masz akurat wolny weekend i postanowiłeś zabukować nocleg w Gdańsku, na pewno nie pożałujesz tej decyzji! To w końcu miasto o ponadtysiącletniej historii, której ślady widać niemal na każdym kroku. Dotyczy to zwłaszcza najstarszej części, nazywanej powszechnie starówką (choć tak naprawdę dawniej były to dwie odrębne części i nadal poprawnie określa się je jako Stare Miasto i Miasto Główne). Wiele obiektów z powodu pandemii jest wprawdzie niedostępnych do zwiedzania, ale wciąż można zobaczyć liczne gdańskie atrakcje znajdujące się na świeżym powietrzu.

  • Droga Królewska – to główna trasa turystyczna w Gdańsku, która zaczyna się od Bramy Wyżynnej i biegnie aż pod Długi Targ. Wzdłuż niej znajdują się liczne zabytki Głównego Miasta, w tym kamienice z efektownie zdobionymi fasadami (dawniej mieszkali tu najbardziej wpływowi i najbogatsi mieszkańcy miasta). Warto zwrócić szczególną uwagę m.in. na Dom Uphagena (Długa 12), renesansowy Dom Ferberów (Długa 28), Dom Szumanów (Długa 45) z posągiem Zeusa czy Lwi Zamek (Długa 35).
  • Ulica Mariacka – jedna z najbardziej klimatycznych ulic w Gdańsku. Prowadzi od położonej nad Motławą Bramy Mariackiej do kościoła Mariackiego. Spacerując po niej, można sobie wyobrazić, jak dawniej wyglądało miasto – z wąskimi brukowanymi przejściami pomiędzy kamieniczkami, pełne efektownych rzeźbiarskich dekoracji i misternie zdobionych fasad domów.
  • Dwór Artusa – mieści się na Długim Targu i jest uznawany za jedną z najpiękniejszych zachowanych do dziś gdańskich kamienic. Był kilkakrotnie przebudowywany, a dzisiejszy wygląd otrzymał po II wojnie światowej. Dawniej było to miejsce spotkań kupców i ośrodek życia towarzyskiego. Obecnie w mieści się tu oddział Muzeum Gdańska.
  • Fontanna Neptuna – stoi przed wejściem do Dworu Artusa i jest jedną z najbardziej charakterystycznych (i najczęściej fotografowanych) atrakcji miasta.
  • Bazylika Mariacka – to największa w Europie świątynia zbudowana z cegieł. Powstawała etapami przez 159 lat i pomimo burzliwych dziejów do dziś zachowała historyczną formę architektoniczną oraz cechy charakterystyczne dla stylu gotyckiego.
  • Ratusz Głównego Miasta – znajduje się na styku ulicy Długiej i Długiego Targu. Na przestrzeni dziejów był wielokrotnie niszczony (w wyniku pożaru czy działań wojennych) i ponownie odbudowywany. Dziś jest jednym z najbardziej charakterystycznych i okazałych budynków Gdańska.
  • Żuraw – to najstarszy oraz największy zachowany dźwig portowy średniowiecznej Europy. Powstał w połowie XV wieku. Służył do stawiania masztów i przeładunku towarów, a jednocześnie był jedną z bram miejskich. Znajduje się nad Motławą, na końcu ulicy Szerokiej.
  • Długie Pobrzeże – to klimatyczny deptak, który ciągnie się wzdłuż zachodniego brzegu Motławy. To właśnie tu znajduje się wspomniany już Żuraw. Po obejrzeniu dźwigu warto przejść się wzdłuż brzegu rzeki, podziwiać charakterystyczne bramy wodne i wziąć na wynos kawę z jednej z mieszczących się tu kawiarni.

Apartamenty Gdańsk Stare Miasto – nocleg pośród zabytkowych kamienic

W Gdańsku bez trudu można znaleźć komfortowe i stosunkowo niedrogie noclegi w samym sercu zabytkowej części miasta. Zaledwie kilka kroków od najważniejszych zabytków znajdują się np. Gdańsk apartamenty z oferty firmy Sun & Snow. Nocleg na Starym Mieście to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać pobyt i zobaczyć jak najwięcej w krótkim czasie. Apartamenty Gdańsk Stare Miasto znajdują się bowiem m.in. przy ulicy Długiej czy Mariackiej – wystarczy więc tylko wyjść na zewnątrz, by cieszyć się bliskością zabytków. W portfolio firmy Sun & Snow są również apartamenty Gdańsk Centrum – idealne dla osób, które przyjeżdżają do miasta w celach biznesowych.

Niezależnie od lokalizacji, wszystkie apartamenty Gdańsk charakteryzują się wysokim standardem. Spełniają też nowe, restrykcyjne normy bezpieczeństwa (zaczynając od bezkontaktowej obsługi, na dokładnej dezynfekcji obiektów kończąc). Jeśli więc masz ochotę przeżyć bogaty we wrażenia city break w Gdańsku, nie wahaj się ani chwili i rezerwuj wolny termin!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj