Gdzie warto zjeść w Międzygórzu?

0
926
Gdzie warto zjeść w Międzygórzu?

Góry mają specyficzny klimat. Warto raz na jakiś czas wybrać się w góry, jeżeli ktoś chciałby poczuć świeże, orzeźwiające powietrze, które na dodatek w sposób korzystny wpływa na zdrowie. Nie trzeba od razu wspinać się na najwyższy szczyt w Europie. Ze spokojem można wybrać się w okolice Masywu Śnieżnika. Jedną z miejscowości, która zaprasza do odwiedzin, jest Międzygórze.

Na szlaku turystycznym

Bez obaw, może i jest to miejscowość mała, ale znajduje się ona w okolicy wielu szlaków turystycznych. Nikt u nie trafi do tzw.”dziur zabitej dechami”. Wręcz przeciwnie. Życie kwitnie tu przez cały rok. W końcu, na mapie tego miasteczka można nawet przyuważyć kilka ciekawych zabytków. Wśród nich należałoby wymienić: drewniany kościół parafialny św. Józefa Oblubieńca, kościół pątniczy pw. Matki Bożej Śnieżnej na Górze Iglicznej, Pensjonat „Krokus”, drewniany pensjonat „Alpejski Dwór”. Co jednak najważniejsze – na wszystkie osoby przyjezdne czekają niezapomniane widoki, bardzo przyjemny klimat i fantastyczne powietrze.

Smaczne dania dla każdego

Nawet, jeżeli ktoś przyjedzie do tej miejscowości na jeden dzień, na pewno będzie chciał zjeść coś dobrego. Która restauracja Międzygórze jest warta polecenia? Skoro już była mowa o historii w tym miejscu, to warto iść tym tropem. Do wyjątkowego miejsca, które sięga swoim powstaniem aż do 1900 roku. To właśnie wtedy powstał dwukondygnacyjny hotel i pensjonat „Anna Hof”. Od tego czasu wiele się w tym miejscu zmieniło. Również nazwa, która teraz brzmi Pensjonat Słoneczna Willa.

Osoby, które już miały przyjemność gościć w tym miejscu (również wykorzystując dostępne noclegi), zgodnie twierdzą, iż wszystkie dania przygotowywane są przez utalentowane osoby.

No ale co dokładnie można zjeść na miejscu? Różnego rodzaju dania. Począwszy od smakowitych śniadań (np. jajecznica na masełku posypana szczypiorkiem, kiełbasa smażona z cebulką), dania główne na obiad (np. ziemniaki po góralsku, kotlet schabowy, pstrąg smażony), dania dla dzieci (np. eskalopki z kurczaka), po wykwintne kolacje.

Oferta restauracji znajdującej się na terenie pensjonatu jest naprawdę duża. Znajdzie się coś nawet dla wybitnych smakoszy. Skoro ktoś chciałby już poznać niesamowity klimat tej małej miejscowości, koniecznie powinien spróbować dań, jakie przyrządzone są w tym Pensjonacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj