Jak obudzić ogień w małżeństwie

0
270
Jak obudzić ogień w małżeństwie

Małżeństwa z wieloletnim stażem z roku na rok coraz bardziej zapominają o sobie nawzajem, choć spędzają ze sobą lwią część życia, miejsca na flirt i czułości jest coraz mniej. Związek młodej pary obfituje w wybuchy miłości, a wydarzenia takie jak zaręczyny a następnie ślub są silnym spoiwem związku. Wreszcie pojawia się dziecko, następnie drugie, życie kręci się wokół opieki nad potomstwem, a małżeństwo przechodzi w tryb zadaniowy, zapominając jak ważne jest codzienne okazywanie miłości sobie nawzajem.

Kiedy zostajecie tylko we dwoje

Dzieci dorastają, nie potrzebują codziennej opieki a rodzice znów mają czas tylko dla siebie. Czy wciąż potrafią spędzić romantyczny wieczór we dwoje? Niestety ogień zauroczenia po latach jest już zapomniany, schowany głęboko pod warstwą kurzu. Typowy wieczór spędzany jest na kanapie przed telewizorem, a rozmowy ograniczają się do tematów „co na obiad” i „trzeba zrobić pranie”. Codzienne pocałunki, przytulanie przed snem już dawno odeszły w zapomnienie. Co w takim razie można zrobić by rozniecić ponownie ogień w małżeństwie?

Wspólny relaks – masaż dla dwojga

Masaż dla dwojga to świetny pomysł na spędzenie wspólnego wieczoru. Sprawdzi się zarówno jako prezent na rocznicę ślubu, walentynki, oraz jako spontaniczne wyjście. Romantyczna atmosfera pozwoli wzmocnić więź i zbliżyć się do siebie nawzajem. Masaż rozluźnia ciało, zdejmuje napięcie po ciężkim dniu. Pozwala odprężyć się w towarzystwie ukochanej osoby, przypomnieć sobie jak ważne jest dbanie o relacje w małżeństwie. Godzina rozpieszczania ciała masażem jest wymarzonym wstępem do dalszej części wspólnego wieczoru. Masaż jest jak iskra która wznieci ponownie ogień między małżonkami.

Masaż dla dwojga – jak zorganizować wieczór

Wystarczy zarezerwować czas, niech będzie to piątkowy lub sobotni wieczór. Wtedy myśl o jutrzejszych obowiązkach nie będzie zakłócać chwili tylko dla was. Przed wyjściem warto zadbać o romantyczną kolację z lampką wina. Warto wcześniej zarezerwować stolik w restauracji. Ubiór jest równie ważny – niech będzie odświętny, wyjściowy. Sukienka, makijaż – jak na randkę za nastoletnich czasów. Koszula, perfumy – te odłożone na największe okazje. W końcu wieczór w towarzystwie małżonka jest wyjątkową okazją, która zasługuje na specjalną oprawę. Po kolacji przyjdzie czas na masaż, a po powrocie – niech zapłonie ogień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj