Jak robić dobre zdjęcia na social media?

0
414
Jak robić dobre zdjęcia na social media?

Wiele osób, które aktywnie korzysta z social mediów, zastanawia się, jak robić dobre zdjęcia na portale internetowe. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi sposobami.

Wybór narzędzia

W celu robienia dobrych zdjęć na social media warto przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednie narzędzie, które będzie do tego wykorzystywane. W obecnych czasach fantastyczne zdjęcia można robić telefonem komórkowym, który jest zawsze pod ręką. Nie trzeba w tym przypadku korzystać z drogiego sprzętu lub zatrudniać profesjonalnych fotografów. Warto jedynie w odpowiedni sposób wybrać telefon. Wśród najbardziej polecanych modeli sprzętu wyróżnia się przede wszystkim Xiaomi najnowszy.

Najlepsze światło

Podczas robienia zdjęć na social media bardzo duże znaczenie ma również światło, dlatego warto w szczególny sposób zwrócić uwagę na ten aspekt. Warto wykonywać fotografie w takich miejscach, w których będzie się znajdowała spora ilość światła naturalnego. Dzięki temu będą one w odpowiedni sposób doświetlone i widoczne będą na nich wszystkie niezbędne elementy. W przypadku fotografowania w pomieszczeniach warto ustawić swoje stanowisko przy oknie lub podczas robienia zdjęć wykorzystać dodatkowe lampy.

Wybór lamp

W celu robienia korzystnych zdjęć na social media warto również się zastanowić nad dodatkowymi lampami, które na pewno zapewnią optymalny poziom światła, tak niezbędny do fotografowania. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się na przykład pierścieniowa lampa LED, która umożliwia doskonałe odwzorowanie kolorów na zdjęciach. Oprócz tego lampa idealnie będzie spełniać swoje funkcje również wtedy, gdy na zewnątrz zabraknie odpowiedniej ilości słońca.

Odpowiednie tło

Dobre zdjęcia na social media powinny mieć również korzystne tło, dlatego warto zwrócić uwagę na jego odpowiedni wybór. Niektóre przedmioty nie wyglądają dobrze na zdjęciach, dlatego warto je usunąć z fotografowanego obszaru. Nie warto skupiać się wyłącznie na pierwszym planie, ponieważ wtedy można pominąć to, co dzieje się w tle. Najlepszym rozwiązaniem będzie spojrzenie na zdjęcie jako na całość oraz wyeliminowanie z niego elementów, które mogą popsuć kadr.

Kadrowanie zdjęć

Podczas robienia zdjęć na social media warto również pamiętać o ich odpowiednim kadrowaniu. W obecnych czasach smartfony umożliwiają robienie zdjęć w dość wysokiej rozdzielczości, dlatego charakteryzują się one wysokimi parametrami jakościowymi. Dzięki temu bez większych problemów można zdjęcie wykadrować oraz wyciąć z niego niepotrzebne elementy bez konieczności powiększania go. Oprócz tego można również skorzystać z różnych aplikacji do obrabiania zdjęć.

Ilość filtrów

Zdjęcia, które są publikowane w social mediach, nie powinny mieć nałożone na siebie zbyt dużej ilości filtrów, ponieważ może się to w niekorzystny sposób prezentować. Najlepsze są zdjęcia naturalne i tą zasadą warto się kierować podczas wykonywania fotografii oraz ich późniejszej obróbki. Warto stosować filtry z umiarem, ponieważ wtedy zdjęcia nie będą przejaskrawione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here