Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

0
569
Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów i najbliższych naturze terapii, aby móc odzyskać naturalne zdrowie i wszelkie funkcje skóry. Zmarszczki są problemem każdego człowieka po przekroczeniu określonego wieku. Niestety na dłuższą metę nie da się tego procesu zatrzymać, czy odwrócić jego biegu, jednakże można sobie pomóc i spowolnić ten proces, co może to przynieść zadziwiające wręcz efekty. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów kwasem hialuronowym jest wolumetria twarzy – uzupełnienie objętości kwasem hialuronowym.

Skąd biorą się zmarszczki na ciele?

Skóra posiada naturalną zawartość kwasu hialuronowego, dzięki któremu ma swoją sprężystość, elastyczność i zachowuje młody oraz zdrowy wygląd. Z biegiem lat ilość kwasu hialuronowego w skórze spada, a ona sama zmienia swoją barwę, powstają przebarwienia, traci wilgotność i sprężystość. Zaczyna się to objawiać powstawaniem zmarszczek. To, w jakim wieku proces ten będzie zapoczątkowany i nasili się jest uwarunkowane indywidualnymi predyspozycjami każdego człowieka, ale też stylowi jego życia. Proces powstawania zmarszczek jest niestety nieunikniony, ale da się go znacznie spowolnić poprzez zastosowanie specjalnych terapii i zmianę swojego stylu życia.

Zwiększenie zawartości kwasu hialuronowego w skórze

Skóra traci zawarty w niej kwas hialuronowy, którego ilość można w sposób naturalny zwiększyć, ale tylko nieznacznie. Ludzki zegar biologiczny ma to do siebie, że z biegiem lat spowalnia określone procesy, w tym właśnie produkcję kwasu hialuronowego. Można oczywiście zmienić dietę, jeść mniej mięsa i żywności wysoko przetworzonej i to przyniesie pewne skutki, ale trzeba sobie pomóc też sposób bardziej agresywny. W tym celu stworzono specjalne terapie wstrzykiwania kwasu hialuronowego i tym sposobem nadaniu skórze utraconych właściwości.

Co dają zastrzyki z kwasu hialuronowego?

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego:

  • modeluje twarz i odświeża jej rysy

  • poprawia napięcie i elastyczność skóry

  • nawilża skórę

  • usuwa blizny, zmarszczki i rozstępy

Decyzja o terapii kwasem hialuronowym powinna być rozpatrzona szczególnie przez osoby w dojrzałym wieku, które chcą na powrót poczuć się i wyglądać młodo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here