Oryginalne czy zamienniki – jakie tusze i tonery kupować?

0
595
Oryginalne czy zamienniki - jakie tusze i tonery kupować?

Mało kto podczas kupowania drukarki zdaje sobie sprawę z tego, jak drogie są do nich tusze oraz tonery. Często zakup jednego tuszu do drukarki to nawet cena całego urządzenia. W przypadku tonerów sytuacja wcale nie wygląda o wiele lepiej. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko wielu właścicieli tych urządzeń decyduje się na zakup zamienników. Czym one są, a także czy warto się nimi zainteresować i je regularnie wybierać?

Czym są zamienniki tuszów i tonerów?

Czym są tonery zastępniki i tusze do drukarek, które są zamiennikami? Jak się okazuje są to takie produkty, które są po prostu nieoryginalne. Tak samo wglądają, tak samo drukują, a z powodu braku oznaczeń i nazw oryginalnych producentów produkty te potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt procent mniej niż wersje oryginalne.
Jeśliby się dobrze przyjrzeć temu tematowi, to można nawet zauważyć, że część tych produktów zrobiona została w tej samej fabryce, co produkty oryginalne, a jedyną różnicą jest brak wspominanych wcześniej oznaczeń. Czy warto więc ryzykować i kupować właśnie takie wersje? Czy aby na pewno w zamiennikach nie kryją się pewne pułapki?

Czy warto je wybierać?

Jak zatem widać po powyższym opisie, zamienniki zarówno tonerów, jak i tuszy, wydają się być całkiem dobrym pomysłem na to, aby nieco oszczędzić na drukowaniu. Czy jednak jest to dobry pomysł? Jak się okazuje nie do końca.
W przypadku zamienników tonerów często dochodzi bowiem do sytuacji, gdy pojemniki z tonerem okazują się być nieszczelne, a to doprowadza do wysypywania się go i osadzania np. na wałku drukarki. Bardzo szybko dochodzi wtedy do brudzenia drukowanych stron, co oczywiście jest nie do przyjęcia nie tylko w warunkach biurowych, lecz również domowych.
Podobna sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o tusze, ponieważ i one lubią się wylewać z wersji nieoryginalnych, czym zatykają dysze i uszkadzają całe urządzenie.
W obu wersjach, czyli w tonerach jak i w tuszach z nieoficjalnej dystrybucji, można śmiało powiedzieć o mniejszej wydajności niż w przypadku modeli oryginalnych. Co to oznacza? Pomimo tego, że kupuje się je za mniejsze pieniądze, często nawet o kilkadziesiąt procent mniejsze, to jednak trzeba je wymieniać o wiele częściej, ponieważ drukuje się za ich pomocą o wiele mniej stron. Efekt jest taki, że kupuje się taniej, ale częściej, czyli de facto płaci się jeszcze więcej. A gdy dołoży się do tego ogromne ryzyko uszkodzenia drukarki, która w sytuacji korzystania w niej z zamienników traci gwarancje, może się okazać, że kupowanie zamienników to tylko pozorna oszczędność, która w efekcie oznaczać będzie naprawdę bardzo poważne koszta. Innymi słowy, jeśli chce się mieć dobry, pewny i sprawdzony tusz lub toner, lepiej wydać na niego nieco więcej i nie martwic się konsekwencjami tych niewielkich oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj