Czy można codziennie pić zieloną herbatę?

0
671
Czy można codziennie pić zieloną herbatę?

Zielona herbata uważana jest za jeden z najzdrowszych napojów. Miłośnicy herbat doceniają jej walory smakowe. Jest również ceniona za korzystne właściwości zdrowotne. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób pić zieloną herbatę, aby uzyskać maksymalne korzyści zdrowotne.

Zielona herbata – na co pomaga?

Naukowcy sugerują, że zielona herbata obniża ciśnienie krwi, a także zmniejsza ryzyko występowania miażdżycy oraz chorób serca. Zauważono, że zielona herbata, dzięki zawartości przeciwutleniaczy, zmniejsza poziom cholesterolu w organizmie, a także poprawia spalanie tkanki tłuszczowej, co pomaga w walce z nadwagą i otyłością. Zapobiega także cukrzycy oraz insulinoodporności. Zielona herbata przyczynia się również do poprawy pamięci. Niewiele miłośników zielonej herbaty zdaje sobie sprawę z tego, że wpływa ona korzystnie na nasz układ kostny. Okazuje się, że związki występujące w zielonej herbacie mogą wzmacniać nasze kości. Niektórzy naukowcy sądzą, że zielona herbata ma pozytywny wpływ na profilaktykę wybranych chorób nowotworowych. Zielona herbata może pomóc również osobom zmagającym się z niestrawnością i innymi dolegliwościami układu pokarmowego, ponieważ reguluje procesy trawienne oraz łagodzi wszelkie stany zapalne.

Jak często można pić zieloną herbatę?

Przyjmuje się, że dla większości zdrowych osób spożywanie zielonej herbaty nie jest szkodliwe nawet w dużych ilościach. Optymalne spożycie zielonej herbaty to 2-3 filiżanki dziennie. aby czerpać jak najwięcej korzyści zdrowotnych z picia zielonej herbaty, Należy ją stosować regularnie. Trzeba pamiętać jednak o tym, że nadmiar czasami bywa szkodliwy. Nadmierne spożycie zielonej herbaty może nawet prowadzić do osłabienia organizmu oraz anemii, ze względu na to, że zmniejsza wchłanianie żelaza w organizmie. Ze względu na zawartość kofeiny, nadmierne spożycie zielonej herbaty może prowadzić do drażliwości, niepokoju lub bólu głowy. Trzeba pamiętać również o tym, aby nie spożywać zielonej herbaty bezpośrednio po posiłku. Nie powinno się również popijać leków zieloną herbatą, dlatego że zielona herbata może wchodzić w interakcje z lekami oraz zaburzać ich działanie. Lekarstwa zawsze należy popijać wodą. Nie powinno się pić zielonej herbaty również na czczo, ponieważ zielona herbata może wejść w interakcje z kwasami żołądkowymi, co może negatywnie wpłynąć na metabolizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj