Mieszkanie czy dom jednorodzinny w Warszawie – co lepiej wybrać?

0
292
Mieszkanie czy dom jednorodzinny w Warszawie - co lepiej wybrać?

Mieszkańcy dużych miast coraz częściej stają przed dylematem, czy wybrać przestronne mieszkanie w nowoczesnym bloku, czy też lepiej postawić na budowę domu jednorodzinnego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przemyśleć wiele kwestii związanych z codziennym funkcjonowaniem, dojazdami do pracy oraz dostępem do podstawowych usług i świadczeń. Zatem jak mądrze wybrać między mieszkaniem a domem?

Budowa domu w Warszawie — większy metraż i niezależność

Zastanawiając się nad budową domu lub kupnem mieszkania, warto w pierwszej kolejności ustalić, na czym danej osobie najbardziej zależy. Ponieważ domy jednorodzinne zwykle są większe od mieszkań i mają co najmniej trzy lub cztery pokoje oraz dwie łazienki. Wobec czego będzie to wygodne i komfortowe rozwiązanie dla dużej rodziny lub rodziny wielopokoleniowej. Kolejnym atutem mieszkania w domu jest niezależność, w takim wypadku nie trzeba bowiem dzielić klatki schodowej lub podwórka z sąsiadami. Dzięki czemu można zaaranżować dostępną przestrzeń wedle indywidualnych upodobań. Budowa domu w Warszawie to także osobny wjazd na podwórko i gwarancja posiadania własnego miejsca parkingowego w postaci garażu połączonego z praktycznym schowkiem.

Mieszkanie w bloku — optymalna lokalizacja

Wybierając mieszkanie w bloku jednorodzinnym można liczyć na dobrą lokalizacją, ponieważ nowoczesne osiedla są świetnie skomunikowane z centrum miasta. Poza tym mieszkanie w bloku oznacza także niższe koszty utrzymania oraz mniejsze opłaty, chociażby za prąd, czy wodę. Jest to również optymalna opcja dla osób, które nie mają czasu na wykonywanie przydomowych prac, czy dbanie o ogródek. Warto pamiętać również, że budowa domu w Warszawie wiążę się z dużym nakładem finansowym oraz zazwyczaj pochłania sporo czasu i energii, podczas gdy wykończenie mieszkania zajmie danej osobie zdecydowanie mniej czasu. Dodatkowo mieszkania są mniej narażone na włamania, a w szczególności dotyczy to lokali znajdujących się na zamkniętych i monitorowanych osiedlach.

Budowa domu czy kupno mieszkania? Co wybrać?

Mieszkanie w domu jednorodzinnym to przede wszystkim swoboda i prestiż, a także możliwość korzystania z przydomowego ogródka. Dlatego dla wielu osób budowa domu w Warszawie to bardzo interesująca alternatywa dla zakupu mieszkania w bloku. Jednak przed podjęciem finalnej decyzji warto przeanalizować swoją sytuację zawodową oraz dotychczasowy tryb życia. Nie bez znaczenia będzie również okoliczna infrastruktura, czyli dostęp do sklepów, urzędów, placówek medycznych, szkół oraz przedszkoli. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę również możliwość sprzedaży danej nieruchomości w przyszłości na wypadek zmiany planów życiowych. Dlatego dobrze jest wybierać mieszkania lub domy w atrakcyjnej lokalizacji oraz modnej i nowoczesnej zabudowie.

Zastanawiając się nad budową domu należy również sprawdzić ceny materiałów budowlanych i porównać koszty budowy domu do kosztów zakupu nowego mieszkania. Ważna będzie także indywidualna zdolność kredytowa oraz wymagana wysokość wkładu własnego. Ostatecznie warto wybrać rozwiązanie, które ułatwi życie całej rodzinie i sprawi, że wszyscy będą zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here