Galeria realizacji mebli na wymiar w Warszawie

0
103
galeria realizacji mebli na wymiar

Tworzenie wystroju kuchni to nie tylko selekcja frontów mebli kuchennych czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się ergonomia. Mimo to estetyka też jest ważna.

Jak dobierać meble kuchenne?

W pierwszej kolejność warto wspomnieć, że meble kuchenne można zakupić gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiegoś sieciowego sklepu meblowego lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar.

Pierwsza możliwość sprawdzi się najlepiej w przypadku kawalerek przeznaczonych do wynajęcia. Przestrzeni roboczej jest bowiem niezwykle mało, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz realizacji.

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej lepszym rozwiązaniem jest już druga możliwość. Możemy tutaj swobodniej manewrować zestawieniem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednak nie jest bez wad. Musimy wybierać z podanych rozmiarów szafek, najczęściej więc zostaje wolna przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi znaczną różnicę. Dodatkowo wybór szafek jest ograniczony, stąd też zazwyczaj kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To rodzi następne problemy. Jakość takiej zabudowy kuchennej również pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co może działać na plus to cena. Choć i w tym wypadku warto się rozejrzeć, gdyż producentów mebli na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele uzyskamy wymarzoną kuchnię.

Dlaczego więc warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Maksymalne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej wielkości. Wykonawca mebli na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość wybrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Jest wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dobrać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Zabudowanie sprzętów AGD

galeria realizacji mebli na wymiarWybierając meble kuchenne na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko standardowo lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można wstawić specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której będziemy przechowywali ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest wiele więcej. Design tych urządzeń często zakłóca spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej dostajemy w zamian lekkość, czystość linii i ujmujący minimalizm wnętrza. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich osiada.

Wysoka jakość i bezawaryjność

Zabudowy kuchenne na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam meble kuchenne na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy między innymi o największym dopuszczalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Kuchnia na wymiar to estetyka na miarę naszych wymagań. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy wybrać szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można stworzyć spójność całego domu czy mieszkania.

Meble kuchenne – z jakich materiałów?

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Drewno, płyta, a może granit czy marmur. W kuchniach w stylu rustykalnym na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.

Kuchnia na wymiar – cena

Na cenę kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia przetrwała lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Szczególnie nie warto oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią zabudowy kuchennej, tu też warto postawić na jakość. W dalszej kolejności liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych.

Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła się odklejać. To jest jednak ten element, który bez problemu można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy dopłacić więcej, a za co niekoniecznie.

Profesjonalni projektanci wnętrz

Jeśli decyzja padła na kuchnię na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się zagadnienie czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł estetyczny i chęć poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego projektu. W internecie jest wiele bezpłatnych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają sporo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest szybsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie odwzorowuję naszą kuchnię. Profesjonalny architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko nasze wyobrażenie estetyczne, ale również ergonomię czy metodykę meblową. Często może doradzić rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here