Zmień swój styl życia – jak to osiągnąć?

0
382

Wiele osób szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo zyskać w krótkim czasie. Wytyczony cel należy się osiągać małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.

1 krok

Podstawowym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można lekceważyć nocnego odpoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze uzależnione jest od optymalnej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda na rowerze.

Czwarty krok

Trzeba wprowadzić nawyk spożywania owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

5 krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne choroby dopadają nas o wiele rzadziej.

Siódmy krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to skarb, pomaga przeżyć nawet najcięższe chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób postępowania.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here