Jak dobrać rozmiar garnituru? Kilka praktycznych wskazówek

0
268
Jak dobrać rozmiar garnituru? Kilka praktycznych wskazówek

Niezależnie od tego, jaki styl codzienny dominuje w garderobie każdego mężczyzny, w ich życiu pojawia się co najmniej kilka sytuacji, w których garnitur jest co najmniej wymagany. Dlatego właśnie każdy pan powinien posiadać w swojej szafie przynajmniej dwa takie zestawy, aby żadna okazja i żadne okoliczności nie były w stanie go zaskoczyć. Co jakiś czas warto także sięgnąć po te garnitury i sprawdzić, czy na pewno leżą dokładnie tak, jak powinny. Jeśli nie, czas wybrać się na zakupy i wybrać idealnie dopasowany garnitur.

Pierwsze kroki

Teoretycznie, aby dobrać garnitur idealny, potrzebne są trzy wymiary. Wzrost, obwód w klatce piersiowej i szerokość w pasie. I tyle właściwie z teorii, gdyż w praktyce, wartości te oczywiście mogą stanowić pewną podstawę do doboru odpowiedniego rozmiaru zarówno marynarki, jak i spodni, ale dla Panów, którzy nie mają doświadczenia z częstym zakupem garniturów, mogą stanowić źródło dużych problemów. Bardzo często w praktyce okazuje się, że idealnie dopasowany garnitur męski składa się z góry i dołu w innym rozmiarze. Dobrym wyborem będzie skupienie uwagi w pierwszej kolejności na spodniach. Dopasowanie ich pod względem długości, szerokości nogawek i obwodu w pasie, ułatwi dopasowanie idealnej marynarki.

Wybór odpowiedniej góry może wymagać wsparcia specjalisty, który pomoże zwrócić uwagę na detale, często pomijane przez wielu mężczyzn. Poza bowiem obwodem w pasie i w klatce piersiowej, właściwie dopasowana marynarka ma odpowiednią – nie za długa i nie za krótką – długość rękawów, dopasowaną szerokość w ramionach i właściwie dobraną długość. Dopiero określenie parametrów wszystkich tych elementów sprawi, że każdy Pan będzie prezentował się niezwykle stylowo i elegancko.

Dodatki też mają znaczenie

Wybierając klasyczny garnitur męski, do którego dobrana będzie koszula z długim rękawem i kamizelka, ważne jest, aby mierzyć go z kompletem takich właśnie dodatków. Może bowiem okazać się, że same dodatki są źle dobrane i negatywnie wpływają na wygląd całości zestawu. Może także okazać się, że garnitur uzupełniony o nie, nie leży idealnie.  Dotyczyć to może przede wszystkim marynarki, która w danej stylizacji powinna być nieco szersza w pasie czy w klatce piersiowej. Koszula pozwoli także zweryfikować idealną długość rękawów, by całość prezentowała się stylowo.

Decydując się na konkretną długość spodni, także warto przymierzać je z butami, które będą uzupełniały całość stylizacji. Uniwersalne założenia co do tego, jak długie powinny być spodnie z garnituru, mówią bowiem jedno, a praktyka pokazuje, że długością nogawki także można albo dodać, albo odjąć stylizacji nieco stylu. Szykując dobrany wcześniej pasek do spodni, lub nabywając go do kompletu, zweryfikować można ostatecznie, czy żaden element zestawu nie odstaje i czy wszystko leży tak, jak powinno.

Szykujesz się na uroczystość, na którą garnitur to najlepsza stylizacja? Zakup idealnie dopasowanych spodni i klasycznej, dobrze skrojonej marynarki to gwarancja elegancji w każdej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here