Jakie sandały zebrać ze sobą na wypad w góry latem?

0
494
Jakie sandały zebrać ze sobą na wypad w góry latem?

Wielu osobom wydaje się, że jeśli planuje się letni wypad w góry, to koniecznie trzeba ze sobą zabrać odpowiedniego rodzaju buty trekkingowe. Jak jednak można łatwo zauważyć, posiadają one wiele wad. Powoduje to, że coraz więcej miłośników górskich wycieczek wybiera sandały. Czy jest to na pewno dobry wybór i na co należy zwracać uwagę podczas kupowania takiego obuwia?

Czy warto kupować sandały w góry?

Zanim przejdzie się do tego, jak należy wybierać sandały damskie sportowe lub też męskie modele trekkingowe, warto się najpierw upewnić, czy na pewno takie obuwie będzie dobrym wyborem.

Z jakiego powodu warto zainteresować się sandałami? Przede wszystkim na uwadze należy mieć to, że ich noszenie jest znacznie bardziej komfortowe niż klasycznych butów trekkingowych. Wiedzieć trzeba również to, że są one znacznie lżejsze, a przez to mniej męczą stopę. Co więcej, są również przewiewne, więc nie ma ryzyka, że stopa podczas długiego marszu nadmiernie zacznie się pocić. Co więcej, stały dopływ powietrza zabezpiecza przed podrażnieniem skóry.

Na co zwracać uwagę wybierając sandały w góry?

Wiele wątpliwości wśród miłośników górskich wycieczek wzbudza bezpieczeństwo chodzenia po szlaku w sandałach. Czy jest to faktycznie dobry wybór? Jak się okazuje jak najbardziej tak, lecz jedynie pod tym warunkiem, że poświęci się wyborowi odpowiedniego modelu naprawdę wiele uwagi. Na co więc należy zwracać uwagę, jeśli chce się wygodnie przemierzać górskie szlaki w sandałach? Jakie są ich najważniejsze cechy i parametry?

Jak można się łatwo domyślić, zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby sandały miały odpowiednią podeszwę. Przede wszystkim musi się ona charakteryzować agresywnym, terenowym bieżnikiem, aby miało się odpowiednio stabilną przyczepność. Po drugie, materiał, z którego będzie wykonana podeszwa, powinien być antypoślizgowy, aby w każdych warunkach pogodowych, nawet w dużym deszczu, można było stabilnie przemieszczać się po śliskiej nawierzchni, czyli np. po skałach, których jak wiadomo, na szlaku nie brakuje.

Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę to, żeby wybrać sandały zabudowane. Wiele osób być może będzie chciało zdecydować się na modele odkryte, które na pewno będą wygodniejsze pod względem dostarczanego stopom powietrza. Niestety taka wersja będzie stanowiła dość duże zagrożenie uszkodzenia i poranienia stóp. Delikatna skóra w kontakcie np. z kamienia może dość szybko się poranić. Z tego też powodu o wiele lepszym wyjściem jest wybranie modelu zabudowanego.

Nie bez znaczenia jest także to, jaki system mocowania obecny będzie w kupowanych sandałach. W tym wypadku liczy się przede wszystkim wygoda, lecz również stabilność. Warto zdecydować się na elastyczne ściągacze, które umożliwiają szybkie i mocne przymocowanie obuwia do stopy.

Na sam koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, aby wewnątrz znajdowała się specjalna, antybakteryjna wkładka, która dodatkowo będzie w stanie pochłaniać wilgoć. Nie tylko znacznie poprawi to komfort noszenia takich sandałów, lecz również przyczyni się do zabezpieczenia skóry przed infekcjami i podrażnieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj