Optymalny samochód rodzinny – czy minivan sprawdzi się w tej roli?

0
398
Optymalny samochód rodzinny – czy minivan sprawdzi się w tej roli?

Znalezienie dobrego auta rodzinnego nie jest prostą sprawą – zwłaszcza że zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, nie brakuje atrakcyjnych ofert. Pomimo rosnącej w zawrotnym tempie popularności SUV-ów, wiele osób decyduje się na minivany. Czy to rzeczywiście dobry pomysł?

Dlaczego opłaca się kupić minivana dla rodziny?

Minivan to rodzaj nadwozia. Takie samochody wyróżniają się m.in. wysokim nadwoziem, modułowym wnętrzem oraz sporą przestrzenią bagażową. W minivanie nie ma problemu z zamontowaniem i rozłożeniem fotelika dla dziecka. Wnętrze auta charakteryzuje się dużą elastycznością – dobrze będą się tu czuć osoby dorosłe i dzieci w różnym wieku. W nowoczesnych minivanach istnieje opcja przesunięcia wzdłuż samochodu i do przodu foteli drugiego rzędu. Klienci salonu Autoplaza cenią omawiane pojazdy również za wygodę i wysoki komfort jazdy. Dodatkowym ich atutem jest możliwość konfigurowania przestrzeni ładunkowej wedle konkretnych preferencji.

Minivan dla rodziny – nowy czy używany?

 Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć osoba planująca zakup minivana dla rodziny, jest dokonanie wyboru pomiędzy egzemplarzem nowym a używanym. Oba te rozwiązania mają swoje mocne strony, niemniej Polacy bardzo często decydują się na samochód z drugiej ręki. Przemawiają za tym głównie względy finansowe – tym bardziej że za niezłe pieniądze da się kupić sprawnego i świetnie wyposażonego klasyka takiego jak np. Ford Galaxy. Warszawa jest doskonałym przykładem miasta, gdzie wybór w tym zakresie jest naprawdę spory. Jeżeli w rachubę wchodzi auto z drugiej ręki, koniecznie trzeba je dokładnie sprawdzić pod kątem technicznym. Przy wyborze pojazdu warto mieć też na uwadze dostępność części oraz usterki i wady fabryczne typowe dla danego modelu.

Minivan dla rodziny – jak go sfinansować?

 Samochód najlepiej kupić za gotówkę, niemniej w przypadku nowego minivana czasami konieczne jest skorzystanie z kredytu. Co się zaś tyczy pojazdów używanych, to kupując je np. w salonie, można oddać dotychczasowe auto w rozliczenie.

https://www.autoplaza.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj