Pierwszy raz z dzieckiem w górach – gdzie się wybrać?

0
702
Pierwszy raz z dzieckiem w górach - gdzie się wybrać?

Pierwszy wyjazd z dzieckiem może powodować stres u rodziców. Dotyczy to szczególnie małego dziecka, które co prawda jest już mobilne, ale często musi być wspierane rękami rodzica. Jakie atrakcje zainteresują uciekającego regularnie kilkulatka w górach? Również wybór celu podróży jest problematyczny, szczególnie jeśli rodzice lubią górskie wycieczki, ale muszą dostosować się do możliwości dziecka. Które pasmo górskie będzie odpowiednie na takie wypady? Czy rodzicom pozostają jedynie popularne górskie szlaki niedaleko największych miast? Opiekunowie dziecka często zastanawiają się również, jakie przedmioty mogą być pomocne w czasie nieco dłuższych wycieczek z dzieckiem. Co powinno się spakować dla małego brzdąca?

Wyjazd w góry z dzieckiem – czy zawsze musi być w popularne miejsce?

Poszukując miejsca na górski wyjazd z dzieckiem większość rodziców decyduje się na popularne szlaki i miejsca. Prym oczywiście wiodą najpopularniejsze góry w Polsce, czyli Tatry. Jednak poza nimi jest wiele miejsc, gdzie dzieci będą się dobrze bawić, a rodzice pooddychają świeżym powietrzem. Wyjeżdżając z dzieckiem warto wybrać łańcuchy niższych gór. Dobrym pomysłem są Karkonosze czy Bieszczady. Nie są zbyt wymagające, a infrastruktura jest dobrze rozwinięta i nastawiona na rodziny z dziećmi – hotele mają place zabaw i inne atrakcje, które zachwycą dzieci.

Jakie atrakcje w Karkonoszach można zaproponować dziecku, tak aby było zadowolone i nie marudziło?

Karkonosze to piękne i stare pasmo górskie, które jest eksplorowane od wielu lat, ale do łask powróciło stosunkowo niedawno. Nie ma w nich wielkich kurortów czy miast nastawionych tylko na turystykę. Coraz częściej montowane są jednak atrakcje, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym turystom. Jedną z nich jest spacer koronami drzew. System pozwala na zwiedzanie z perspektywy wierzchołków drzew, co zaciekawi zarówno dorosłych, jak i dzieci. Warto zarezerwować bilet na tego typu atrakcję, aby poznać góry z zupełnie nowej strony. Spacer koronami drzew w Karkonoszach jest idealną okazją do zwiedzania w nowy sposób.

Co zapakować do dziecięcego bagażu aby ułatwić sobie wyjazd w góry z kilkulatkiem?

Kilkulatki zawsze są pełne energii, jednak gdy ta się wyczerpuje mogą stawać się nieznośne. Dlatego lepiej wybierać mniej wymagające szlaki, jeśli planuje się je zwiedzać z dzieckiem. Co więcej, warto zapakować nosidło turystyczne, aby w razie konieczności włożyć dziecko na plecy. Równie dobrym pomysłem jest zabranie małego materaca dmuchanego, który pozwoli dziecku na chwilę relaksu w pozycji leżącej. Warto dbać o swoją wygodę w czasie wycieczek w górach, szczególnie jeśli ma się pod opieką dziecko.

O czym jeszcze należy pamiętać wyjeżdżając w góry z dzieckiem?

Wybierając się w góry i mając jednocześnie dziecko pod opieką trzeba być podwójnie ostrożnym. Należy pamiętać o możliwości zmiany pogody, dlatego trzeba monitorować lokalne prognozy – dorosły lepiej zniesie burzę czy deszcz niż dziecko. Co więcej, należy dostosować atrakcje do rytmu dnia dziecka – dzięki czemu nie będzie ono marudziło ze zmęczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here