Podnośniki koszowe w branży rozrywkowej – przykłady wykorzystania

0
72

Podnośniki koszowe, ładowarki teleskopowe oraz innego typu zwyżki wykorzystuje się nie tylko na placach budowy, lecz także do montażu dekoracji świątecznych i reklam wielkoformatowych, przycinania drzew przy drogach i w parkach, prowadzenia prac renowacyjnych w budynkach czy napraw samolotów. Ale to nie wszystko. Wynajmują je lub kupują również firmy działające w branży rozrywkowej.

Podesty ruchome mają bardzo różne zastosowanie. Można je zobaczyć zarówno w magazynach, jak i w portach morskich, tartakach czy w dużych gospodarstwach rolnych. Przydają się wszędzie tam, gdzie trzeba przeprowadzić prace na wysokości. Ze względu na duży wybór modeli łatwo da się znaleźć ładowarki teleskopowe, podnośniki koszowe nożycowe albo podesty przegubowe, które spełnią określone kryteria, np. będą miały odpowiednią wysokość roboczą, udźwig i wielkość platformy roboczej.

Coraz częściej na zakup lub wynajem zwyżki decydują się także firmy działające w szeroko pojętej branży rozrywkowej. Do czego wykorzystują podnośniki?

Praca na planie filmowym

Zwyżki przydają się m.in. na planach filmowych przy kręceniu scen do filmów, seriali i teledysków. W zależności od tego, kto znajdzie się na platformie – operator, oświetleniowiec czy pomocnik scenografa – można przy ich użyciu nagrywać ujęcia z góry albo zaglądać z kamerą do mieszkania bohatera przez balkon, doświetlać określoną przestrzeń, na której za chwilę będzie rozgrywała się akcja, a nawet sprawić, żeby zaczął padać deszcz przewidziany w scenariuszu.

Poza tym podnośniki koszowe mogą służyć również do montażu scenografii szczególnie wtedy, gdy trzeba przymocować wybrane elementy kilka metrów nad ziemią, zakryć niepożądane reklamy, rozwiesić oświetlenie albo rozstawić ciężkie dekoracje. Zwyżki przyspieszają prowadzenie prac i wpływają na bezpieczeństwo.

Montaż scen plenerowych

Podnośniki wykorzystuje się również do rozstawiania scen plenerowych. Sceny tego typu mogą powstawać na dużych placach miejskich, w parkach albo na rozległych terenach poza miastem. Rozkłada się je na dzień – np. koncert gwiazdy albo na kilka dni – np. festiwal muzyczny w zależności od rodzaju wydarzenia. Zwyżki pozwalają na sprawne dostarczenie elementów sceny na określoną wysokość i ich łatwy montaż.

Sprzęt do pracy na wysokości potrzebny do rozłożenia scen plenerowych można wynająć lub kupić m.in. tu: https://www.riwal.com/poland/pl-pl

zwyzki_04.jpeg

Doświetlanie imprez różnego typu

Na tym możliwości użycia podnośników koszowych w branży rozrywkowej się nie kończą. Tego typu maszyny wypożyczane są także wtedy, gdy ze względu na charakter planowanej imprezy lub jej lokalizację konieczne jest dodatkowe doświetlenie sceny. Wówczas oświetleniowiec wraz z niezbędnym sprzętem unosi się na platformie roboczej na potrzebną wysokość i może wykonywać swoją pracę.

Zwyżka jako atrakcja

Czasami zwyżka bywa również atrakcją samą w sobie. W trakcie różnych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych wypożycza się podnośniki, żeby ludzie mogli z nich oglądać panoramę miasta i robić sobie zdjęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here