Różnice pomiędzy MacBook Pro 14 i 16

0
481
Różnice pomiędzy MacBook Pro 14 i 16

Klienci, którzy chcą zakupić MacBooka Pro, mogą być spokojni o to, czy sprzęt spełni ich oczekiwania. Jednocześnie w sprzedaży można obecnie znaleźć kilka modeli, które na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne. Warto więc sprawdzić, czym różnią się komputery z rodziny MacBook wyposażone w bardzo wydajny procesor M2 od nieco starszych, ale wciąż cieszących się dużą popularnością komputerów z M1.

  1. Komputer MacBook Pro czy Air?
  2. Jaki Apple MacBook Pro wybrać?
  3. Co to jest touch id w touch bar?

Jeżeli zastanawiasz się, który MacBook będzie dla ciebie lepszym wyborem, powinieneś zwrócić uwagę na takie rzeczy jak udoskonalony mechanizm nożycowy (sprawia, że klawisze są responsywne), niezawodny czytnik linii papilarnych czy nowy procesor CPU. Użytkownicy chwalą sobie również to, że nie muszą co chwilę podłączać ładowarki w celu naładowania baterii, co zazwyczaj ma miejsce przy komputerach innych firm. W przypadku Apple bateria wystarcza nawet na kilkanaście do dwudziestu godzin pracy.

Komputer MacBook Pro czy Air?

Pierwszą rzeczą, którą trzeba przemyśleć, jest to, czy lepszym wyborem będzie komputer z rodziny Air, czy Pro. Chociaż seria Air jest tańsza i pozwala korzystać z takich udogodnień jak bardzo intuicyjny gładzik force touch czy podświetlana klawiatura, to jednak nie bez powodu w sklepie internetowym największym zainteresowaniem cieszą się komputery Pro. Zastosowano w nich wiele wyjątkowych technologii, czego przykładem może być automatyczny balans bieli, który przez cały czas wprowadza zmiany, dopasowując temperaturę barw do tego, w jakim oświetleniu przebywa użytkownik. Jeżeli ktoś szuka bardzo wydajnego, ale zarazem tańszego modelu, może wybrać nieco mniejszy MacBook Pro 14.

Jaki Apple MacBook Pro wybrać?

Od wielu lat użytkownicy są zgodni, że każdy komputer z rodziny MacBook Pro oferuje niewiarygodną szybkość, krótki czas ładowania baterii i jasne podświetlenie LED. W komputerach z procesorem M1 ich możliwości stały się jeszcze większe, a ulepszona wersja w postaci procesora M2 udowodniła, że rozwiązania Apple zdecydowanie wyprzedzają to, co może zaoferować procesor Intel.

Co to jest touch id w touch bar?

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w nowych komputerach MacBook jest touch id wbudowany w górnej części sprzętu. Dzięki temu można łatwo odblokować komputer bez potrzeby wpisywania hasła użytkownika. Wystarczy jedynie przyłożyć palec do odpowiedniego guzika, a system zostanie odblokowany po zweryfikowaniu linii papilarnych użytkownika. Rozwiązanie to oferuje między innymi Apple MacBook Pro 16 i inne nowe sprzęty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here