Jest już swoistym kanonem, że na środkach płatniczych z całego świata, znajdziemy motywy utożsamiane z danym krajem. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku dolara, czyli jednej z najbardziej rozpoznawalnych walut w skali globalnej.
Jednym z najjaśniejszych tego przykładów, jest umieszczenie na banknocie widoku na Kapitol. Ten znajdujący się w Waszyngtonie kompleks budynków, urósł już do rangi symbolu. Chyba nie sposób zliczyć, w ilu filmach i serialach, pojawiły się ujęcia przedstawiające właśnie to miejsce. To właśnie tu znajdują się siedziby jednych z największych ośrodków władzy w całych Stanach Zjednoczonych. Mowa tu o Izbie Reprezentantów ora Senacie. To jednak również nie wszystko. W podziemiach, znajdziemy także obszerną bibliotekę. Budowa trwała w sumie przeszło sześćdziesiąt lat, a rozpoczęto ją jeszcze pod koniec XVIII stulecia. Oprócz opisanych tutaj funkcji, pełni ona także funkcję atrakcji turystycznej. Naprawdę warto się tam udać. Choćby po to, by przeżyć swoiste deja vu, gdyż również wiele z wnętrz zostało otworzone wiele razy, w ogromnie wielkiej ilości różnego rodzaju dziełach światowej kultury. Także to świadczy o dużym znaczeniu Kapitolu. Widok na całość znajduje się na rewersie banknotu. Awers zdobi z kolei postać Ulyssesa Granta – XIX-wieczny prezydent USA.
Niemniej istotny niż Kapitol, jest rzecz jasna Biały Dom. To właśnie tam znajduje się główna siedziba najważniejszej osoby w całym kraju. Także tam zapadają decyzje, które mają nieraz niemały ciężar. W tym wypadku proces budowy trwał krócej niż w poprzednio opisywanym kompleksie. Zakończono go w 1800, po ośmiu latach prac. Zasadniczo, całość podzielona jest na trzy sektory. Najstarszym z nich jest Rezydencja Wykonawcza. Tam odbywa się wiele aktywności związanych z reprezentacyjnymi obowiązkami prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zachodnie Skrzydło to z kolei miejsce, gdzie spędza on zdecydowanie najwięcej czasu. Choćby dlatego, że to właśnie tam zlokalizowany jest tak zwany Gabinet Owalny. Co ciekawe, ten obszar został dołączony ponad stulecie po tym, jak oddano do użytku całość. Jeszcze później, bo w latach 40 minionego stulecia postanowiono zbudować tak zwane Wschodnie Skrzydło. Powstało ono na wypadek, gdyby prezydent wraz z rodziną musiał gdzieś schronić się w razie zagrożenie. O tym, że takie istnieje niemal na każdym kroku, świadczą choćby morderstwa Kennedy’ego czy Abrahama Lincolna.
Najczęstszym przypadkiem, gdy ktoś będzie potrzebował amerykańskiej waluty, będzie rzecz jasna podróż do tego kraju. Wtedy niemal obowiązkiem stanie się wymiana złotówek na dolary. Ze względu na ich popularność, nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Jako że nie ma chyba rzeczy, której nie dałoby się uszkodzić, także banknoty są na to narażone. Najgorszym tego przykładem, będzie całkowite przerwanie poszczególnych egzemplarzy na dwie części. Wówczas, stają się one bezużytecznymi kawałkami papieru. Na szczęście remedium na tego typu sytuacje, jest wymiana banknotów na nowe odpowiedniki.
Jeśli w swoich zasobach posiadasz na przykład wycofane korony norweskie albo inne wycofane banknoty i nie wiesz co z nimi zrobić, odpowiadamy, że zdecydowanie sprzedać podmiotom na rynku, które prowadzą regularny skup wycofanych banknotów. Jednym z nich jest firma Tavex, która od ponad 30 lat realizuję misję, która zakłada, że każdy banknot posiada swoją unikalną wartość, także te wycofane.