Slow life – co to znaczy?

0
332
Slow life - co to znaczy?

Z pewnością spotkałeś się już z pojęciem „slow life”. Czy wiesz, co tak naprawdę kryje się za tym sformułowaniem? Slow life to życie w spokoju, bez zamieszania, w zgodzie z naturą i samym sobą. W obecnym czasie, gdzie osoby wiecznie czują się zmęczeni, sfrustrowani i pędzą za czymś co nie ma większego waloru, zwolnienie tempa niesie za sobą wiele korzyści. Coraz więcej osób przełącza przycisk „fast” na „slow”. setki z nich podkreśla, że po wdrożonych zmianach, czują się wolni, spełnieni i po prostu szczęśliwi. Przyjrzyjmy się z bliska życiu w stylu slow life.

Slow life – na czym polega?

Slow life nakazuje odseparować od „używek” współczesnego świata. Telewizja, telefon czy sam Internet jest zjadaczem czasu, ale również miejscem, gdzie jesteśmy atakowani mnóstwem nowinek, które zbytnio obciążają ludzki umysł. duża doza negatywnych informacji obarcza nas psychiczne, więc obniżenie ich wpływu staje się sposobem na pozytywne życie.

Minimalizm jest harmonijny z życiem slow life, sporo zbędnych przedmiotów tworzy nieład w naszym gospodarstwie i głowie. Ludzie żyjący w konwenansie slow life typują rzeczy z naturalnych surowców. starają się, aby nie zaszkodzić środowisku. Jedzenie którym się żywią jest jak najmniej przetworzone, a z pasją gotują sami, a nawet pieką pieczywo czy robią domowe przetwory na zimę.

Slow life – jakie korzyści?

Slow life to życie tu i teraz, to  docenianie każdej chwili spędzonej na tym świecie. Takie osoby dążą do wytypowanych celów, nie zajmują się bzdurami i błahostkami, skupiają się na realizacji pragnień. Oprócz tego cenią momenty dla siebie i świadomie w tym uczestniczą, są dalecy od nudnej codziennej rutyny. odnajdują się w pomocy dla innych, wolontariat nie jest im obcy. majętność w sensie materialnym jest dla nich zbędne, nie dopatrują się sporej ważności w martwych rzeczach.

Spostrzegają zachwyt tego świata i doceniają każdy dzień – carpie diem. Nigdzie się nie śpieszą, poranna kawa staje się swoistym rytuałem. Obca jest im praca w korporacji, która zazwyczaj zajmuje duży procent doby. Bardzo nierzadko trudnią się rozwijaniem własnej działalności gospodarczej, która częstokroć jest ich ogromna pasją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here