Snowboard w Polsce – przegląd najciekawszych miejscówek

0
670
Snowboard w Polsce – przegląd najciekawszych miejscówek

Snowboard to dyscyplina stosunkowo młoda w polskich warunkach, niemniej ciesząca się – szczególnie wśród młodzieży – bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego zatem, że również w naszym kraju nie brakuje obiektów, w których snowboardziści mogą zakosztować nieco białego szaleństwa na stoku. Przedstawiamy zbiór kilku najciekawszych celów podróży dla wszystkich miłośników jazdy na desce.

Szczyrk

To jedna z ulubionych miejscówek polskich snowboardzistów – zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych zawodników. Położona w Beskidzie Śląskim miejscowość posiada w sumie około 40 km tras zjazdowych w ośrodkach Szczyrk Mountain Resort, COS Skrzyczne oraz Beskid Sport Arena – wszystkie posiadają wspólny skipass. Szczyrk ponadto cały czas rozwija swoją infrastrukturę sportową, między innymi wyciągi oraz systemy naśnieżania. Plusem miejscowości jest bardzo łatwy dojazd również dla osób nie posiadających własnego środka transportu. Szczyrk bywa porównywany do zagranicznych kurortów, do których wyjazdy oferuje Szkoła Zdrowia.

Białka Tatrzańska

Ta urocza miejscowość w pobliżu Zakopanego posiada wszystko, czego trzeba, by spędzić udane ferie na snowboardzie – nowoczesne wyciągi, atrakcyjne i zadbane trasy, a także bardzo bogatą bazę noclegową. Nic dziwnego, że każdego roku ściągają tu całe tłumy miłośników białego szaleństwa. Najbardziej rozpoznawalną atrakcją zimową jest snowpark Burtona, jeden z największych w Polsce, na którym co roku odbywają się różne imprezy sportowe. Dodatkowym atutem Białki Tatrzańskiej są funkcjonujące tu termy, czyli ośrodki, w których można zażyć relaksującej kąpieli w wodach termalnych.

Jaworzyna Krynicka

Położona jest w Beskidzie Sądeckim i dysponuje w sumie 8 kilometrami tras, a także dwoma wyciągami krzesełkowymi, ośmioma wyciągami orczykowymi oraz gondolą. Większość tras zjazdowych oznaczonych jest kolorem czerwonym, dlatego są one przeznaczone przede wszystkim dla snowboardzistów z dużym doświadczeniem. Na trasach nie brakuje również atrakcji dla osób uprawiających freestyle – dla nich przeznaczony jest pełen przeszkód i hopek snowpark Volcom Krynistler.

Zieleniec

Ze względu na jego wyjątkowy mikroklimat, na Zieleńcu bardzo długo utrzymuje się gruba warstwa śniegu – dzięki temu jest to idealne miejsce dla snowboardzistów, którzy dość późno wybierają się na ferie. To oczywiście nie jedyny walor tego miejsca, które ma do zaoferowania również aż 29 wyciągów oraz w sumie 22 km tras zjazdowych. Trasy oznaczone są różnymi kolorami, w tym jedna czarna – dlatego to idealne miejsce zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej doświadczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj