Jakie są dostępne zabiegi medycyny estetycznej laserem?

0
177
Jakie są dostępne zabiegi medycyny estetycznej laserem?

Estetyka laserowa jest gałęzią chirurgii kosmetycznej, która wykorzystuje energię świetlną do poprawy wyglądu skóry. Może być stosowany do leczenia takich rzeczy jak zmarszczki, blizny, uszkodzenia słoneczne, tatuaże, a nawet trądzik. Najczęstsze rodzaje zabiegów estetyki laserowej obejmują lasery CO2, lasery Erbium, lasery Vectra i intensywne światło pulsacyjne (IPL). Każdy zabieg ma swoje własne korzyści i ryzyko, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z chirurgiem estetycznym przed poddaniem się jednemu z nich.

Zabiegi laserem CO2

Jednym z najczęstszych rodzajów laserowych zabiegów estetycznych jest laser CO2. Ten rodzaj lasera może pomóc poprawić wygląd zmarszczek, blizn, uszkodzeń słonecznych i nierównej pigmentacji. Może również pomóc zminimalizować pory, usunąć pajączki i leczyć trądzik. Zabiegi laserem CO2 są zazwyczaj wykonywane przez dermatologów lub chirurgów plastycznych i mogą trwać od 30 minut do godziny. Najczęstsze skutki uboczne poddania się zabiegowi laserem CO2 to obrzęk, zasinienie, zaczerwienienie i swędzenie.

Zabiegi laserem erbowym

Lasery erbowe są często używane do leczenia blizn potrądzikowych i zmarszczek. Jedną z podstawowych zalet tego typu lasera jest mniejsze prawdopodobieństwo spowodowania hiperpigmentacji, czyli przyciemnienia skóry, które występuje w wyniku jej uszkodzenia. Jest on czasami używany do leczenia fotouszkodzeń skóry i rogowacenia aktynicznego, choć nie jest tak skuteczny w tych warunkach, jak inne rodzaje laserów. Lasery erbowe są często stosowane w połączeniu z innymi laserami.

Zabiegi laserem Vectra

Lasery Vectra są często używane do leczenia zmarszczek, uszkodzeń słonecznych, blizn i nierównej pigmentacji. Chociaż ten laser nie działa na wszystkie typy skóry, wykazano, że jest skuteczny w poprawie wyglądu skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Lasery Vectra są również szeroko stosowane w systemach widzenia maszynowego do zastosowań przemysłowych. Lasery Vectra są często używane w połączeniu z innymi laserami.

Zabiegi IPL

Intensywne światło pulsacyjne jest powszechnie stosowane w leczeniu zmarszczek, blizn, uszkodzeń słonecznych, nierównego kolorytu skóry i dużych porów. IPL jest często stosowany w połączeniu z innymi laserami. Chociaż IPL jest mniej inwazyjny niż inne procedury laserowe, nie jest zalecany dla ciemnych typów skóry.

Fotoodmładzanie

Jest to zabieg łączony, który wykorzystuje laser CO2 i intensywne światło pulsacyjne. Jest on często stosowany w celu poprawy tekstury skóry, zmniejszenia widoczności drobnych linii i blizn oraz wyrównania kolorytu skóry. Fotoface są często łączone z peelingami chemicznymi, mikrodermabrazją i terapią mikroprądową.

Zabiegi z użyciem wiązki T i wiązki elektronicznej

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, lub T-beam, jest niechirurgicznym zabiegiem, który wykorzystuje impulsy elektryczne do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Jest ona czasami stosowana w połączeniu z innymi laserami. Lasery z wiązką elektronów (e-beam) są również niechirurgicznymi zabiegami, które wykorzystują impulsy elektryczne do stymulowania produkcji kolagenu w skórze.

Zastosowania

Oprócz korzyści kosmetycznych, zabiegi laserowe na skórę mogą również pomóc w leczeniu niektórych schorzeń skóry. Obejmują one warunki takie jak trądzik, trądzik różowaty, uszkodzenia słoneczne i zmarszczki. Niektóre lasery mogą być używane do leczenia zarówno skóry, jak i włosów. Na przykład, depilacja laserowa może być stosowana do usuwania niechcianych włosów na twarzy, górnej wardze i rękach. Depilacja laserowa może być stosowana do redukcji włosów na nogach, ramionach i linii bikini.

Chirurgia plastyczna Kraków – zapoznaj się z ofertą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here