Technika wielkoformatowa w której ogranicza nas tylko wyobraźnia.

0
641
Technika wielkoformatowa w której ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Obecnie mamy możliwość wyboru w wielu metodach wydruku. Pozwala nam to spełniać wszelkie oczekiwania, a nawet marzenia związane z wydrukiem wielkoformatowym. Branża reklamowa dynamicznie się rozwija. Zapewne nie dziwi Cię już dziś widok ogromnego bilbordu, czy samochodu z nadrukiem. Aby efekty mogły tak skutecznie przyciągać oko oraz zachęcać do sprzedaży, metody próbowano udoskonalać przez długie lata. Druk wielkoformatowy stosowany najczęściej przy reklamie wizualnej to druk solwentowy. 

Czym charakteryzuje się druk solwentowy?

Czy wiesz, że solwent dzięki wykorzystaniu atramentu pozyskanego z rozpuszczalników organicznych, daje możliwość drukowania na nieograniczonych powierzchniach? 

Najważniejsze cechy, dzięki którym można uzyskać najlepsze efekty wydruku:

  • Niski koszt– cena wykonania druku solwentowego jest dużo mniejsza w porównaniu do innych technik. W tej technice nie ma potrzeby przygotowywania sit, klisz czy matryc. Opłacalne jest każde zlecenie, nawet jednorazowe. 
  • Trwałość– jest to najistotniejsze w tej metodzie. Wydruki, dzięki użytym rozpuszczalnikom organicznym są odporne na warunki atmosferyczne. Promieniowanie słoneczne czy deszcz im nie zaszkodzą. 
  • Wysoka rozdzielczość i duży format druku– dostępna paleta kolorów pozwala na idealne odwzorowanie oraz wysoką jakość wydruku. Świetnie oddaje kolory. Format druku jest ograniczony jedynie wyobraźnią. Można osiągnąć w solwencie wydruk do kilkuset metrów kwadratowych. Daje to ogrom możliwości.
  • Szybkość realizacji– do wykonania wydruku nie trzeba przygotowywać matryc ani sit, więc możliwe jest przystąpienie do realizacji od razu. Jeśli ważny jest czas wykonania zamówienia to jest to bardzo istotna informacja. 
  • Druk na różnych powierzchniach–  wykonalny jest wydruk na samochodach, plandekach, a także tkaninach. Możliwości jest cały wachlarz. 

Rodzaje tuszy w technice druku solwentowego.

Możliwości wykorzystania druku solwent są bardzo szerokie. Znajduje zastosowanie w reklamach zewnętrznych i wewnętrznych o wysokiej jakości wydruku. Są to m.in. plakaty, banery, kasetony. Drukując solwetem można uzyskać także jakość fotograficzną. Wykorzystuje się go do nadruków na tkaninach. Jest to druk ekosolwetowy. Drugi rodzaj wydruku to mild solwent, wykorzystywany w reklamach o średnim gabarycie, takie jak naklejki na samochody, siatki, folie, witryny. Do reklam wielkoformatowych zewnętrznych, gdzie odporność na warunki atmosferyczne musi być największa, wykorzystuje się twardy solwent. W tym przypadku jakość wydruku jest nieco mniejsza, ale wytrzymałość na zarysowania czy uszkodzenia bardzo wysoka. W tej technologii tworzy się plandeki na samochody, witryny, banery na elewacjach. Na rynku działa wiele firm oferujących usługi w zakresie wydruku solwetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj