Zlewy granitowe – prawidłowa pielęgnacja

0
178

Zlewy granitowe zostały zaprojektowane tak, by przede wszystkim oferować trwałość. Są twarde, odporne na uszkodzenia i niewątpliwie mogą być ozdobą każdej kuchni. Ich konserwacja nie przysparza większych kłopotów pod warunkiem, że jest wykonywana regularnie. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak właściwie dbać o zlewozmywaki granitowe, by służyły przez długie lata!

Codzienna pielęgnacja zlewów granitowych

Jeśli chcesz by Twój zlew jak najdłużej cieszył oko, powinieneś odpowiednio o niego zadbać — w przeciwnym razie mogą się na jego powierzchni pojawić mało estetyczne plamy i zacieki. Na szczęście, w większości przypadków wystarczy, abyś przestrzegał poniższych zasad:

  • Po każdym użyciu wycieraj zlewozmywak suchą ściereczką — takie działanie pomaga w zapobieganiu pojawiania się na powierzchni zlewu zacieków od wody oraz osadzaniu kamienia.
  • Regularnie przemywaj zlewozmywak przy pomocy ciepłej wody i delikatnego środka np. mydła lub płynu do zmywania — dzięki temu będziesz miał pewność, że żadne barwiące produkty (np. czerwone wino czy buraczki) nie pozostawią na nim śladów.
  • Ostrożnie dobieraj środki czyszczące — zbyt ostre chemikalia mogą zniszczyć powierzchnię zlewu!

Usuwanie przebarwień i kamienia ze zlewów granitowych

Raz lub dwa zapomniałeś przetrzeć lub umyć zlewozmywak — trudno, każdemu się może zdarzyć. Jednak co zrobić, jeśli wskutek tych drobnych zaniedbań pojawiły się na nim plamy lub kamień?

  • Po pierwsze: nie panikuj, to jeszcze nie koniec świata! Poza tym, w panice możesz zastosować zbyt mocne lub nieodpowiednie środki i jeszcze bardziej zniszczyć powierzchnię zlewu.
  • Po drugie: nie używaj druciaków — tego rodzaju zanieczyszczeń nie zdrapiesz, ale za to możesz pozostawić na zlewie paskudne ślady i rysy, które później będą jeszcze szybciej zbierać brud.
  • Po trzecie: zaufaj profesjonalnym środkom. Sklepy prowadzące sprzedaż zlewozmywaków (nie tylko granitowych) takie jak np. https://comitor.pl, często prowadzą również sprzedaż odpowiednich środków do konserwacji i utrzymania czystości. Kto jak kto, ale oni muszą wiedzieć, jakie środki są skuteczne i jednocześnie bezpieczne dla oferowanych przez nich produktów. Zaufaj im

kitchen-interior-with-modern-furniture.JPG

Ale właściwie to dlaczego zlewozmywaki granitowe?

Przeczytałeś porady i zastanawiasz się, czy zlewy granitowe są rzeczywiście warte tyle zachodu? Jak najbardziej! Zlewozmywaki granitowe łączą w sobie wszystkie zalety zlewów wykonanych z innych materiałów.

Są odporne na wysokie temperatury, tak jak zlewozmywaki stalowe, a jednocześnie swoją elegancją przyciągają wzrok niczym zlewozmywaki ceramiczne. Ich powierzchnia nie jest porowata, dzięki czemu jest łatwa w utrzymaniu czystości. Dodatkowo są trwałe, odporne na zarysowania i wgniecenia — czego nie możemy powiedzieć o zlewozmywakach wykonanych z innych materiałów.

Oprócz tego, jako jedyne na rynku są dostępne w tak wielu opcjach kolorystycznych. To zlewy na lata, które są ozdobą każdej kuchni! Przekonaj się sam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj